Vita grupper - träna för glädje
Alla familj- barn- Flick/Pojkgruppsgymnaster - Ungdomsgruppen och Vuxengruppen bokar själva in sig i den grupp man önskar vara för terminen. Bokning sker inför varje termin - det är alltså ingen automatisk överföring mellan terminerna.
Alla som har en plats sedan tidigare kommer få förtur till bokningen och vi kommer maila ut till er när det är dags att göra valen inför kommande termin. När våra befintliga gymnaster haft tid att boka in sig på sina val släpper vi bokningen till allmänheten som då kan boka in sig på de platser som finns kvar.
Bokningsfunktionen ger dig en bra bild av vilka grupper vi har och antal platser i varje grupp - inför terminsstart är alla grupper fullbokade och du som medlem från föregående termin kan öppna upp gruppens bokningsfunktion genom att logga in dig så känner systemet av att du har förtur med din bokning.
Efter förbokningstiden så öppnas gruppen upp även på hemsidan och nya medlemmar kan anmäla sig.
Du betalat när du gör din bokning - i samband med att du bokar in dig/ditt barn gör du även betalningen - har du inte betalat har bokningen inte gått igenom.
Du kan välja kort, swish, faktura eller delbetalning.
Kösystem
Vi har inget kösystem utan det är "först till kvarn" som gäller.
Vi tillämpar heller inte syskonförtur eller familjerabatt.
Vi vill gärna fortsatt har in din intresseanmälan så blir vi uppmärksammade på hur efterfrågan ser ut för nya grupper.
OCH
fortfarande är det så att du får förtur för ditt barn om du väljer att bli ledare - utbildning får du genom oss!