Vi använder Cookies för att ge dig en så bra upplevelse som möjligt.
Här når du oss
 Kansli / Verksamhetsledare /
Trygghetsrepresentant
 kansli@smgk.se
073-762 29 97
Återkoppling inom 48tim på vardagar under aktiv termin
Telefontid: 
Måndag 9.00-10.00
Tisdagar 8.00-12.00, 13.00-15.00
Onsdag 9.00-10.00
Torsdag 13.00-14.00
Fredag-söndag är kansliet stängt!
 Styrelsen
 styrelsen@smgk.se
För frågor som rör det övergripande i föreningen
 Kassör
 kassor@smgk.se
För frågor som gäller fakturor och ekonomi
 Press
 press@smgk.se
För media
 Webmaster
 webmaster@smgk.se
För hemsidesfrågor
 Valberedningen    valberedningen@smgk.se

 


Styrelsens medlemmar
fr hö: Annika, Lotta, Frida, Samuel, Lena och Ursula
 Frida Nellbeck Ordförande 070-618 70 51 frida.nellbeck@live.se
 Lotta Westermark Sekreterare  lotta.e.westermark@hotmail.com
 Ursula Sztraka Kassör  kassor@smgk.se
 Lena Karlsson Ledamot  lena1107@hotmail.com
 Annika Bergman Ledamot annika.bergman@franckskylindustri.se
 Samuel Falk Suppleant  samuelfa@kth.se
Adress och BG
Sigtuna Märsta GK
Box 131
195 23 Märsta

BG 5042-2708
Orgnr: 814800-2622

Verksamhetsledare SMGK
Föreningens Verksamhetsledare är Anne-Lee Holm.

Du når vår verksamhetsledare på kansli@smgk.se samt mobil 073-762 29 97

Verksamhetsledarens uppgift är att driva och utveckla SMGK som helhet - från Familjegrupper till Tävlingstrupper.
Tillsammans med ledare se över utbildningsbehov både internt och externt.
Vara länken mellan verksamheten på golvet och styrelsen. Verksamhetsledaren sammankallar till planeringsdagar med berörda ledare vid höstuppstarten.
Jobba aktivt för att implementera rutiner och struktur samt SMGKs värdegrund i hela verksamheten.

Återkoppling inom 48tim på vardagar under aktiv termin
Telefontid: 
Måndag 9.00-10.00
Tisdagar 8.00-12.00, 13.00-15.00
Onsdag 9.00-10.00
Torsdag 13.00-14.00
Fredag-söndag stängt!
Trygghetsrepresentant SMGK
Glädje och trygghet
Sigtuna Märsta GK har infört en Trygghetsrepresentant i föreningen.
Detta för att du som gymnast, förälder eller ledare ska veta vem du kan vända dig till om du känner att något inte känns tryggt i vår förening.

Se gärna SMGKs policy gällande Trygga Gymnaster

Vår Trygghetsrepresentant är: Anne-Lee Holm
mail: kansli@smgk.se
Telefon: 073 762 29 97

Återkoppling inom 48tim på vardagar under aktiv termin
Telefontid: 
Måndag 9.00-10.00
Tisdagar 8.00-12.00, 13.00-15.00
Onsdag 9.00-10.00
Torsdag 13.00-14.00
Fredag-söndag stängt!
SMGKs High Five Gäng
SMGKs High Five gäng 2020
Anne-Lee Holm, Patricia Nyholm, Annika Bergman



SMGKs High five gäng VT2019

Anne-Lee Holm, Patricia Nyholm, Alexander Höglund, Annika Bergman, Carina Nordlander, Lisa Hazelius och Maja Lidsheim Haak

High five gängets uppgift är att ta fram en föreningshandlingsplan med stöd av de direktiv som barnkonventionen och RF satt upp för föreningar samt att gå igenom och uppdatera dessa på en årlig basis.

Sprida information om vår värdegrund och får föreningspolicy/handlingsplan vid event såsom Galan och Adventsutmaningen.

Kontakta High five gänget via kansli@smgk.se Märk med SMGK High Five
Tävlingsansvarig
Sammankallande i SMGKs tävlingskommité och tävlingsansvarig är Frida Nellbeck

Frida når du på mail: tavling@smgk.se

För specifika domarfrågor maila:  domare@smgk.se